The Wigilia Firmowa Jak Się Ubrać – Poradnik dla Pracowników

Firma organizuje wigilię firmową, a Ty nie wiesz, jak się ubrać? Spokojnie, nie jesteś sam. Wiele osób zastanawia się, jak powinno się ubrać na tę okazję. W końcu, chodzi o firmową imprezę, więc musimy zachować odpowiednią elegancję i profesjonalizm. W poniższym poradniku podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiedni strój na wigilię firmową.

Jakie jest znaczenie stroju na wigilię firmową?

Przede wszystkim, warto pamiętać, że wigilia firmowa to okoliczność biznesowa. Oznacza to, że w tym dniu reprezentujemy swoją firmę, a nasz strój powinien być adekwatny do sytuacji. Nie chodzi jednak o zbytnie sztywnienie – ważne jest również, aby czuć się komfortowo i swobodnie w swoim stroju.

Wigilia firmowa – strój dla mężczyzn

Koszula czy podkoszulka?

W zależności od dress code’u panującego w firmie, mężczyzna powinien założyć dobrej jakości koszulę lub elegancką podkoszulkę. W kwestii koloru, warto postawić na tradycyjne rozwiązania – biel, błękit, czerń.

Garnitur czy marynarka?

Jeśli w regulaminie firmy nie ma określonego dress code’u, mężczyzna może postawić na garnitur lub elegancką marynarkę. Dobrym wyborem będą ciemne, klasyczne kolory – granat, czerń, szary.

Buty

Ważne, aby dobrej jakości obuwie pasowało kolorystycznie do całości stroju. Klasyczne, eleganckie buty na niewielkim obcasie będą najlepszym wyborem.

Wigilia firmowa – strój dla kobiet

Sukienka czy spódnica?

Jeśli sukienka, to najlepiej postawić na klasyczne rozwiązania – czarna mała czarna, granatowa sukienka. Spódnica powinna być długa, ale nie obręczowa – lepiej wybrać model ołówkowy lub rozkloszowany.

Bluzka

W kwestii bluzki, warto pamiętać, że powinna być to najlepiej jednokolorowa, elegancka koszula lub bluzka. Można postawić na czerń, granat, biel lub delikatny róż.

Buty

Obuwie powinno być dobrej jakości i pasować kolorystycznie do całości stroju. Kobieca elegancja będzie najlepiej wyglądała w butach na obcasie, ale niekoniecznie bardzo wysokim.

  Lekarz urolog Poznań - pokonany wstyd

FAQ

Jakie ubranie powinnam unikać?

Na wigilii firmowej nie powinnyśmy pojawiać się w przebraniu, stroju sportowym lub ubraniach zbyt krótkich, obcisłych lub odsłaniających zbyt dużo ciała.

Czy mogę połączyć sportowe buty z eleganckim strojem?

Nie, buty sportowe zdecydowanie nie są odpowiednie do eleganckiego stroju na wigilię firmową. Lepiej postawić na eleganckie, skórzane buty na niewielkim obcasie.

Czy muszę postawić na klasykę?

Warto pamiętać, że podstawą stroju na wigilię firmową jest elegancja i profesjonalizm, ale nie musimy rezygnować z eksperymentów. W zależności od firmowego dress code’u, możemy postawić na ciekawe, modne rozwiązania.

Podsumowanie

Wybierając strój na wigilię firmową, warto postawić na elegancję, profesjonalizm i dobrej jakości ubrania. Nie ma co jednak rezygnować z wygody i własnego stylu. Pamiętajmy, że w tym dniu reprezentujemy swoją firmę, więc nasz strój powinien być adekwatny do sytuacji.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci w wyborze odpowiedniego stroju na wigilię firmową. Teraz możesz zrelaksować się i cieszyć się wspaniałą atmosferą świąt w gronie swoich współpracowników.