Jak ubrać się na Festiwal Kolorów?

Festiwal Kolorów to wydarzenie, które przyciąga rokrocznie tysiące ludzi z różnych zakątków Polski. Nie ma w nim miejsca na nudne, pozbawione kolorów stroje. Co ważne, bez odpowiedniej odzieży trudno jest w pełni cieszyć się zabawą. Dlatego w tym artykule podpowiemy, jak skomponować kreację na Festiwal Kolorów, by poczuć się swobodnie i wyglądać modnie jednocześnie.

Cele:

– Uczestnicy będą wiedzieć, jakie materiały i fasony ubrań są idealne na Festiwal Kolorów
– Przeczytają o najnowszych trendach modowych, które warto wykorzystać podczas przygotowań
– Zdobędą praktyczne wskazówki dotyczące wyboru dodatków i obuwia

Jakie materiały wybrać?

Podczas Festiwalu Kolorów dużo się tańczy, biega i skacze. To oznacza, że każda osoba biorąca w nim udział powinna wybierać ubrania wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Najlepiej sprawdzą się:

 • bawełna
 • lina
 • rayon
 • lajka

W takich materiałach ciało będzie oddychać, a skóra nie będzie się pocić. Ponadto, ubrania z tych materiałów szybciej schną, więc w razie potrzeby można je będzie dosłownie zmyć z siebie kolorowe farby, bez obaw, że zostaną zniszczone.

Komfort przede wszystkim: jak wybrać fason?

Najważniejsze to wybrać fason, który będzie komfortowy i wygodny. Podczas wybierania strojów trzeba zwrócić uwagę na:

 • luźne kroje
 • krótkie spodenki
 • sukienki maxi
 • luźne topy
 • pozostać wiernym swojej stylizacji

Kroje ubrań powinny być luźne i niedopasowane. Trzeba pamiętać, że podczas Festiwalu Kolorów będą wykonywane różne aktywności, takie jak np. tańce. Dlatego najlepiej wybierać takie rzeczy, w których będziemy się swobodnie poruszać. Spodenki powinny być krótkie, ale nie zbyt obcisłe. Sukienki natomiast najlepiej wybierać maxi, czyli do ziemi. Dzięki temu nogi nie będą w kontakcie z kolorami, które na nie spadną. Topy z kolei warto dobierać do szortów, albo luźnych spodni.

Najnowsze trendy modowe:

Na Festiwalu Kolorów kojarzone są nie tylko zwiewne sukienki, ale także różnego rodzaju dodatki. Jakie trendy obowiązują w świecie mody i jak je wdrożyć na Festiwalu Kolorów?

 • buty sportowe z białymi skarpetami
 • bandany
 • okulary przeciwsłoneczne
 • kolczyki osadzone kolorowymi kamieniami
 • mocne bransolety i naszyjniki
  Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań

W tym roku modne są buty sportowe z białymi skarpetami. To znak, że wygoda jest najważniejsza. Białe skarpety kontrastują z kolorowym, luźnym strojem, nadając mu ciekawy i oryginalny wygląd. Do takiego zestawu warto jeszcze dorzucić bandanę na głowę, która uchroni nasze włosy przed farbami. Do tego niezbędne są okulary przeciwsłoneczne, które chronią oczy przed słońcem, ale też przed farbami. Aby dodać nieco blasku, warto założyć kolczyki osadzone kolorowymi kamieniami oraz mocne bransolety i naszyjniki. Dzięki nim stylizacja nabierze nieco eleganckiego charakteru, bez rezygnacji z luźnej formy.

Jakie dodatki i obuwie wybrać?

Dodatki i obuwie to niezbędne elementy każdej stylizacji. Podczas przygotowań do Festiwalu Kolorów należy pamiętać, że:

 • obuwie powinno być wygodne i łatwe do zdejmowania
 • na głowę warto założyć kapelusz albo czapkę
 • ważne jest, aby każdy miał ze sobą mały plecak, w którym znajdzie się woda, ręcznik i ewentualna zmiana ubrań

Obuwie powinno być wygodne i łatwe do zdejmowania, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – podczas Festiwalu Kolorów będzie dużo tańczenia i skakania. Na głowę warto założyć kapelusz albo czapkę, dzięki czemu zabezpieczymy swoją głowę, ale też wymyślimy kolejny kolorowy dodatek. Ważne jest, aby każdy miał ze sobą mały plecak, w którym znajdzie się woda, ręcznik i ewentualna zmiana ubrań. Dzięki temu będziemy mogli zabawiać się przez cały czas, a także szybko odświeżyć swoją stylizację.

FAQs:

Czy mogę ubrać coś ciemnego?

Nie ma nic przeciwko temu, aby na Festiwalu Kolorów pojawić się w czerni, ale lepiej wybierać jasne kolory, które podkreślą atmosferę wydarzenia.

Jak ochronić swoje buty przed farbami?

Najlepiej wybrać buty, które mimo upływu czasu nie będą się przedawkować. Istnieje również możliwość nałożenia na buty specjalnej impregnacji, która uchroni je przed farbami. Innym rozwiązaniem jest zakup butów na zmianę.

  Jak się ubrać na siłownię?

Czy można mieć ze sobą telefon?

Tak, ale lepiej trzymać go w specjalnej wodoszczelnej torbie lub plecaku. Ważne, aby wzbudzać w sobie pozytywne emocje, a nie stres, związany z mokrym urządzeniem.

Podsumowanie:

Podczas Festiwalu Kolorów najważniejsze są wygoda, lekkość materiałów i odpowiedni fason ubrań. Nie zapominajmy o dodatkach, które dodadzą stylizacji szyku, ale też ochronią nas przed słońcem i farbami. Ważne jest, aby podczas przygotowań myśleć o każdym szczególe. Dzięki temu zabawa będzie przyjemna i bezpieczna.