Jak się ubrać na 18 do restauracji? Poradnik dla dziewczyn

Zbliżają się Twoje 18 urodziny i zaproszono Cię na wyjątkową kolację w eleganckiej restauracji? Nie wiesz, co na siebie włożyć, żeby wyglądać modnie i elegancko? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik jak się ubrać na 18 do restauracji. W artykule znajdziesz wiele przydatnych wskazówek, jak dobrze dobrać ubrania na taką okazję.

Jakie są wymagania dotyczące stroju?

Wybierz eleganckie i odpowiednio dopasowane ubrania

Na 18 urodziny do restauracji zazwyczaj ubiera się coś z kategorii dress code „smart casual” lub „formal”. Musisz jednak dokładnie sprawdzić, jakie wymagania co do stroju ma daną restauracja. Niezależnie od tego, jaki jest kod ubioru, postaw na eleganckie ubrania i unikaj zbyt obcisłych czy za dużej połaci materiału.

Polecamy:

przepisy kulinarne blogi

Zwrot uwagę na szczegóły

Podczas wyboru eleganckiego stroju zwróć uwagę na detale takie jak: długość sukienki, kolor, modny krój czy dodatki. Unikaj zbyt kiczących dodatków, a postaw na delikatne biżuterię i eleganckie szpilki.

Faqs

Czy bielizna jest ważna?

Oczywiście, że tak. Nie chcesz, aby Twoja bielizna była widoczna pod elegancką sukienką lub spodniami. Dlatego zadbaj o to, żeby bielizna była dobrze dopasowana i niewidoczna.

Co zrobić, gdy nie wiadomo, co na siebie włożyć?

W takiej sytuacji warto skorzystać z porad stylisty lub zaczerpnąć pomysłów z internetu. Dobryn pomysłem jest również zapytać przyjaciółki o pomoc. Poza tym, warto pomyśleć o ubraniu, w którym czujemy się komfortowo i pewnie.

Podsumowanie

Jako prezent na swoje 18 urodziny wybierz eleganckie ubranie i postaw na modne dodatki, które podniosą poziom Twojego stroju. Pamiętaj, aby wybrać coś z kategorii „smart casual” lub „formal” oraz sprawdzić wymagania co do stroju w danej restauracji przed wyjściem z domu. Dzięki naszemu poradnikowi wiesz już, jak się ubrać na 18 do restauracji, aby wyglądać modnie i elegancko.

  Impreza Lata 80 Jak się ubrać mężczyzna