Jak przerobić spódnicę na ołówkową

Wprowadzenie

Czy kiedykolwiek znalazłeś w swojej szafie starą spódnicę, która już nie pasuje do twojego gustu lub aktualnego stylu? Nie musisz od razu się z nią rozstać! Istnieje prosty sposób na przemianę zwykłej spódnicy w modną spódnicę ołówkową. W tym artykule podzielę się z tobą moimi krokami, które pozwolą ci w prosty sposób nadać nowe życie twojej starej spódnicy. Przygotuj się, bo właśnie zaczynamy!

1. Wybierz odpowiednią spódnicę

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej spódnicy do przerobienia na ołówkową. Najlepiej sprawdzi się tutaj spódnica o długości do kolan lub nieco powyżej kolan. Możesz wybrać spódnicę zarówno z elastycznym pasem, jak i z paskiem do zawiązania. To zależy tylko od twojego indywidualnego gustu i preferencji.

Polecamy:

https://sprezynytalerzowe.com.pl

2. Przygotuj narzędzia

Zanim przystąpisz do przeróbki spódnicy, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Będziesz potrzebować:

  • nożyczek
  • przypinkę lub zszywkę
  • gumkę do włosów
  • igłę i nić
  • maszynę do szycia (opcjonalnie)

Upewnij się, że wszystkie te narzędzia są w zasięgu ręki, aby przeróbka spódnicy przebiegała sprawnie.

3. Skróć spódnicę

Pierwszym krokiem w przeróbce spódnicy jest jej skrócenie. Zdecyduj, na jaką długość chciałbyś, aby kończyła się twoja nowa ołówkowa spódnica. Możesz ją skrócić na długość kolan lub nieco powyżej. Zaznacz miejsce, w którym chcesz zakończyć spódnicę i ostrożnie obetnij ją nożyczkami. Pamiętaj, że lepiej zostawić trochę zapasu materiału na ewentualne poprawki.

4. Wzmocnij szwy

Aby twoja spódnica była wytrzymała i dobrze się prezentowała, warto wzmocnić szwy. W tym celu możesz użyć maszyny do szycia lub zrobić to ręcznie. Przeszyć dolny brzeg spódnicy wzdłuż zewnętrznej części, aby zapobiec strzępieniu materiału. Możesz także przeszyć szwy boczne, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość.

5. Dopasuj spódnicę

Teraz, gdy skróciłeś spódnicę i wzmocniłeś szwy, czas na dopasowanie jej do twojej figury. Możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą zszywki lub gumki do włosów. Jeśli wybierasz zszywkę, delikatnie zdejmij spódnicę i umieść zszywkę wewnątrz, aby dopasować ją do twojego ciała. Jeśli preferujesz gumkę do włosów, po prostu zawiąż ją wokół talii tak, aby spódniczka dobrze na tobie leżała.

  Męska koszula jako sukienka: doskonały trend modowy

6. Dodaj dodatki (opcjonalnie)

Jeśli chcesz dodać nieco oryginalności do swojej nowej ołówkowej spódnicy, możesz wykorzystać różne dodatki. Na przykład, można przyszyć ozdobne guziki wzdłuż krawędzi spódnicy lub dodać ozdobną tasiemkę na pas. Tutaj tylko twoja wyobraźnia stawia granice.

Podsumowanie

I to wszystko! Teraz wiesz, jak przerobić zwykłą spódnicę w modną ołówkową spódnicę. Nie trać czasu, tylko przystąp do działania i daj swojej starej spódnicy nowe życie. Będziesz zaskoczona rezultatem i z pewnością pokochasz swój nowy, modny look!