Jaki krój spodni do jakiej figury – Poradnik Stylizacyjny

Jaki krój spodni do jakiej figury

Jako stylistka modowa, często spotykam się z pytaniem od moich klientek: jaki krój spodni będzie najlepiej pasować do mojej figury? Wybór odpowiedniego kroju spodni może naprawdę zdziałać cuda i podkreślić atuty sylwetki. W tym artykule postaram się przedstawić odpowiedzi na to pytanie, wskazując najbardziej odpowiednie style spodni do różnych rodzajów sylwetek.

Spodnie dżinsowe dla figury klepsydryt

Dla kobiet o sylwetce typu klepsydra, czyli z kobiecymi biodrami i węższą talią, idealnie sprawdzą się spodnie z wysokim stanem i lekko rozszerzane ku dołowi. Taki fason podkreśli atuty figury klepsydryt i optycznie wydłuży nogi, co jest zawsze korzystne dla sylwetki.

Jaki krój spodni do jakiej figury: dla Pań o sylwetce jabłka

Jeśli Twoja figura to tzw. sylwetka jabłka, czyli z okrągłym brzuchem i węższymi nogami, postaw na spodnie o kroju bootcut lub prostym, lekko rozszerzanym nogawkom. Unikaj zbyt obcisłych modeli, które mogą podkreślić obszar brzucha.

Spodnie rurki: dobry wybór dla sylwetki prostokątnej

Kobiety o sylwetce prostokątnej, czyli o równej linii bioder, talii i ramion, mogą śmiało sięgać po spodnie rurki. Ten obcisły fason doda objętości do nóg i stworzy wrażenie kobiecych kształtów, idealnie modelując sylwetkę.

Jaki krój spodni do jakiej figury: dla Pań z figurą gruszki

Dla sylwetki gruszki, czyli z szerokimi biodrami i wąską górą ciała, doskonałym rozwiązaniem będą spodnie o kroju boyfriend jeans. Luźniejszy fason w okolicy ud ukryje nadmiar figury i stworzy proporcje optycznie bardziej zrównoważone.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kroju spodni do swojej figury może znacząco wpłynąć na ostateczny efekt stylizacji. Pamiętaj, aby zawsze dobierać fasony, które podkreślą atuty i zatuszują ewentualne mankamenty sylwetki. Miej odwagę eksperymentować, ale pamiętaj o zasadzie, że każda figura jest piękna, pod warunkiem, że jest odpowiednio podkreślona poprzez właściwe ubrania.

  Jak pieścić mężczyznę przez spodnie - Poradnik