Jak odświeżyć sukienkę bez prania

Jak odświeżyć sukienkę bez prania: Kilka prostych trików

Często zdarza się, że nasze ulubione sukienki nie wyglądają już tak świeżo jak kiedyś. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwość przeprowadzenia pełnego cyklu prania, który wymaga wiele wysiłku i czasu. W takich sytuacjach warto skorzystać z kilku prostych trików, które pozwolą odświeżyć sukienkę bez prania.

Polecamy:

dekorplanet.pl

Suszenie na świeżym powietrzu

Pierwszym i najprostszym sposobem na odświeżenie sukienki jest jej suszenie na świeżym powietrzu. Wystarczy powiesić ją na wieszaku w dobrze wentylowanym miejscu, najlepiej na balkonie lub w ogrodzie. Dzięki temu powietrze naturalnie oczyści tkaninę z nieprzyjemnych zapachów, a sukienka zyska świeżość.

Przyjemny zapach z suszarki

Kolejnym trikiem jest użycie suszarki do włosów. Wystarczy delikatnie nawietrzyć sukienkę suchym powietrzem, trzymając suszarkę w pewnej odległości od tkaniny. Dodatkowo, jeśli w suszarce do włosów mamy funkcję jonizacji, warto z niej skorzystać. Jonizacja pomoże usunąć elektrostatyczność, która często powoduje przywieranie kurzu i brudu do tkanin.

Odświeżanie parą

Kolejnym sposobem, który możemy zastosować, jest odświeżenie sukienki parą. Możemy skorzystać z profesjonalnego urządzenia do odświeżania parą, które można znaleźć na rynku. Jeśli jednak nie mamy takiego sprzętu, możemy skorzystać z domowej metody. Wystarczy zawiesić sukienkę w łazience, a następnie włączyć gorący prysznic. Para z prysznica delikatnie odświeży tkaninę, pozbywając się nieprzyjemnych zapachów.

Pranie bez wody

Często można spotkać się z produktami dostępnymi na rynku, które oferują pranie bez użycia wody. Są to specjalne spraye, które pozwalają na odświeżenie i oczyszczenie tkanin bez konieczności prania. Wystarczy spryskać sukienkę tym produktem, a następnie pozostawić ją na chwilę, aby składniki aktywne działały. Po kilku minutach można odświeżoną sukienkę znów założyć.

Perfumowany wieszak

Aby sukienka zawsze wyglądała świeżo, warto skorzystać z perfumowanego wieszaka. Wystarczy, że postawię wieszak z ulubionym zapachem w szafie, na którym wiszą nasze sukienki. Dzięki temu ubrania będą zawsze miały przyjemny i świeży zapach.

  Jakie sukienki na karnawał 2018

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele prostych trików, które pozwalają odświeżyć sukienkę bez konieczności prania. Warto korzystać z nich, szczególnie wtedy, gdy mamy mało czasu, a nasza sukienka potrzebuje odświeżenia. Pamiętaj, że odpowiednie suszenie, użycie suszarki do włosów, odświeżanie parą, pranie bez wody oraz perfumowany wieszak to tylko kilka spośród wielu możliwości. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i ciesz się świeżością swojej sukienki!