Jak się ubrać na spływ kajakiem – Praktyczny poradnik

Jak się ubrać na spływ kajakiem – Praktyczny poradnik

Spływ kajakowy to jedna z najprzyjemniejszych letnich rozrywek. Umożliwia on nam podziwianie piękna natury z zupełnie innej perspektywy. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do takiej wycieczki jest odpowiednie ubranie. W artykule przedstawię praktyczny poradnik jak się ubrać na spływ kajakiem.

Jak się ubrać na spływ kajakiem – Praktyczne rady

1. Wybierz odpowiedni strój:

Ubierając się na spływ kajakowy należy pamiętać, żeby w pierwszej kolejności wybrać strój dopasowany do okoliczności pogodowych. Najlepiej, jeśli będzie to strój termiczny. Warto wybierać takie stroje, które zapewniają maksymalne ograniczenie odprowadzania ciepła z ciała.

2. Zakładaj na siebie warstwy:

Jak wiadomo, na rzece nie ma zabudowań, a w nocy może robić się bardzo chłodno. Dlatego warto na siebie założyć kilka warstw ubrań. Wśród nich powinny się znaleźć gruba kurtka, polar czy też bluza ze stójką. Na dnie kajaka warto położyć worek przeciwdeszczowy lub płachtę foliową, jeśli zabieramy ze sobą rzeczy wodoodporne.

3. Wybierz odpowiednie obuwie:

Obuwie to również jeden z kluczowych elementów stroju wybieranego do spływu kajakowego. Powinno być ono wygodne, a jednocześnie zapewniać dobrą ochronę przed wodą. Najlepiej, jeśli będzie to obuwie zamknięte, mające grubą podeszwę z gumy lub tworzywa sztucznego.

4. Nie zapomnij o nakryciu głowy:

Kiedy spływamy na rzece, jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego ważne jest, aby na głowę założyć cienki kubrak, chustę lub kapelusz.

FAQs

1. Czy mogę ubrać się w strój kąpielowy?

Ubierając się na spływ kajakowy, należy pamiętać, żeby strój był wygodny i zapewniał dużą swobodę ruchów. W strój kąpielowy można ubrać się jedynie na krótkie dystanse i podczas dużych upałów.

2. Czy muszę nosić kamizelkę ratunkową?

Tak. Kamizelka ratunkowa jest przedmiotem obowiązkowym na każdej nie tylko spływie kajakowym, ale każdej wodnej wycieczce.

  Znaczenie magnezu dla pracy serca

3. Czy powinienem ubrać się na czarno?

Nie. Na spływ kajakowy warto ubrać się w jasne, widoczne kolory. Pozwoli to na lepszą widoczność naszej grupy na wodzie, co zwiększa bezpieczeństwo nas oraz innych uczestników.

Podsumowanie

Ubierając się na spływ kajakowy, należy pamiętać, żeby wybierać stroje dopasowane do okoliczności pogodowych. Najlepiej, jeśli będzie to strój termiczny. Warto również pamiętać, aby założyć kilka warstw ubrań i odpowiednie obuwie. Nie zapominajmy także o nakryciu głowy i kamizelce ratunkowej.

Pamiętajmy, że odpowiednie ubranie to zadatek udanego spływu i naszego bezpieczeństwa!