Jak się ubrać na komunię 2024 – Poradnik dla Rodziców

Jak się ubrać na komunię 2024 – Poradnik dla Rodziców

Jak każdej wiosny, tak i w 2024 roku tysiące dzieci przyjmie swoją pierwszą Komunię Świętą. To wyjątkowe wydarzenie dla każdej rodziny, dlatego warto zadbać o to, aby wszyscy wyglądali doskonale. W tym poradniku przeczytasz, jak się ubrać na komunię 2024, aby zrobić wrażenie na gościach i przede wszystkim na samej jubilatce czy jubilacie.

Polecamy:

Bielsko-Biała

Jak się ubrać na komunię 2024? – Zasady Dress code’u

Dla dziewcząt:

  • Lekka, pastelowa sukienka – najlepiej długości do kolan
  • Kożuszek lub bolerko, aby ciepło i elegancko
  • Lakierowane buty z niskim obcasem (np. balerinki lub półbuty)
  • Minimalna biżuteria

Dla chłopców:

  • Koszula i krawat
  • Gładkie spodnie w ciemnym kolorze – np. granatowe lub czarne
  • Dzianinowy sweter lub marynarka
  • Lakierowane buty

Oczywiście, zasady dress code’u mogą nieco się różnić w zależności od preferencji rodziców i indywidualnych charakterów dzieci. Jednakże, warto zadbać o to, aby zdecydować się na eleganckie, ale wygodne i przede wszystkim odpowiednio dopasowane ubrania, które będą pasowały do całościowej stylizacji, tak żeby jak się ubrać na komunię 2024 było rzeczywiście trafionym wyborem.

Jak się ubrać na komunię 2024? – Porady stylistów

Porada 1 – Nie przesadzaj z elegancją

Choć Komunia to ważne wydarzenie, nie należy przesadzać z eleganckim strojem. Dziewczynki nie powinny wyglądać jak małe panny młode, a chłopcy jak malutcy biznesmeni. Stawiajmy więc na klasykę, która będzie jednocześnie prosta i elegancka, ale nie przesadzona.

Porada 2 – Nie kierujmy się tylko modą

Moda jest bardzo zmienne, dlatego nie należy kierować się tylko nią, wybierając strój dla dziecka na Komunię. Lepiej zdecydować się na prosty, klasyczny strój, który będzie pasował do całościowej stylizacji i będzie trwały przez kolejne lata.

  Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań

Porada 3 – Dopasujmy strój do charakteru dziecka

Każde dziecko ma wyjątkową osobowość, która powinna być uwzględniona przy wyborze stroju. Dziewczynki uwielbiają chwile szaleństwa? Postawmy na kolorowe dodatki lub sukienki w jaskrawych kolorach. Chłopcy nie cierpią zbyt mocno eleganckiego ubioru? Postawmy na gładkie spodnie i ciekawie zdobione koszule.

Jak się ubrać na komunię 2024? – FAQ

Jakie buty powinno nosić dziecko na Komunii?

Najlepiej zdecydować się na elegancko wyglądające buty, które jednocześnie zapewnią dziecku komfort. Balerinki, lakierowane półbuty czy czółenka będą tu najlepszym rozwiązaniem.

Czy dziewczynki muszą nosić welony?

Nie, wcale nie trzeba. W dzisiejszych czasach wiele rodziców decyduje się na zrezygnowanie z welonu, który kojarzy nam się z komuniami naszych babć i prababć.

Czy chłopcy muszą nosić krawaty?

Nie, krawat zdecydowanie nie jest obowiązkowy. Choć daje on elegancki i szykowny wygląd, to można zdecydować się na koszulę z dekoltem typu „V” albo biżuteryjną plisowaną wstążkę.

Podsumowanie

Wskazówki przedstawione w tym poradniku – jak się ubrać na komunię 2024 – pozwolą na wybranie idealnego stroju, który pozwoli atrakcyjnie wyglądać, jednocześnie zachowując dress code’u. Pamiętajmy jednak, żeby dziecko czuło się w tym stroju komfortowo i swobodnie, a nie skrępowane.