Jak się ubrać na Andrzejki?

Jak się ubrać na Andrzejki: Poradnik

Jeszcze niedawno Andrzejki były największym świętem młodzieży. Wspominane są z nostalgiczną nutą przez osoby dorosłe, a młodsze pokolenia z zawiścią patrzą na opowieści o zabawach trwających do samego rana. Jednak niezależnie od wieku, każdy z nas chce mieć odpowiednie ubranie na tę okazję. Jakie stroje będą odpowiednie na balu Andrzejki? Za chwilę wszystko się wyjaśni!

Jak się ubrać na Andrzejki: Co warto wiedzieć?

Dopasuj stylizacje do miejsca imprezy

Pierwszą kwestią do rozważenia jest to, gdzie dokładnie odbędzie się bal. Jeśli będzie to sala bankietowa, to bez wątpienia należy postawić na bardziej formalny strój. Kobiety powinny wybrać elegancką sukienkę, a mężczyźni garnitur lub marynarkę z krawatem. W przypadku prywatnej imprezy w domu, zdecydowanie można bardziej zrelaksować stylizacje. Tutaj świetnie sprawdzą się nie tylko casualowe stroje, ale i śmieszne, karnawałowe kostiumy, które dodatkowo umilą czas spędzony na balu.

Kolorystyka stroju

Kolejną ważną kwestią jest dobór kolorów. Przed Andrzejami warto spojrzeć w przyszłość i przygotować kilka opcji. W końcu nigdy nie wiadomo, którego dnia uda się nam wpasować w idealny strój na wyjątkową okazję. Jaka kolorystyka powinna przeważać w stroju na Andrzejki?
Oczywiście, zieleń! To kolor przyciągający szczęście i powodzenie, a przecież o to chodzi na balu Andrzejki. Nie stanowi to jednak reguły – impreza jest przede wszystkim okazją do swobodnej zabawy, dlatego warto puścić wodze fantazji i poeksperymentować z kolorami.

Jak się ubrać na Andrzejki: Stylizacje

Dla kobiet

• Czarna sukienka + czerwone szpilki. Klasyczna i zawsze elegancka stylizacja, która pozostaje jednym z najczęstszych wyborów kobiet. Na temat klasycznych rozwiązań można mówić wiecznie, ale warto zwrócić też uwagę na mniej oczywiste opcje.
• Kombinezon lub spodnie z cekinami + czółenka. Jeśli decydujemy się na tak odważną stylizację, warto pamiętać, że reszta stroju musi być prosta i niezbyt krzykliwa. W przypadku kombinezonów z cekinami, istotny jest też dobry krój.
• Flared jeans + bluzka na cienkich ramiączkach. To opcja dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wygodę. Prosta stylizacja, do której pasuje zarówno płaszcz, jak i kurtka skórzana.

  Jak się ubrać do filharmonii mężczyzna?

Dla mężczyzn

• Klasyczny garnitur + krawat. Jak już było wspomniane, taki strój jest idealny na romantyczny bal w eleganckiej sali. Eden ze spójniejszych stylizacji.
• Luźna koszula + wąski krawat + spodnie chino. Czapeczka z daszkiem i buty w stylu vintage lub Converse’y idealny na imprezy w domu lub klubie. Ten typowy dla studentów zestaw idealnie sprawdzi się na niedawnym weselu, niezbyt formalnie a jednak swobodnie.
• Czarna skórzana kurtka + t-shirt z motywem rockowym lub koszulka + ciemne jeansy. Idealne połączenie dla panów, którzy pragną wyglądać zarówno oryginalnie, jak i wygodnie.

Jak się ubrać na Andrzejki: Faq

Czy warto zawsze kierować się zaleceniami dotyczącymi stylizacji?

Oczywiście, że nie! Najważniejsze to być sobą i czuć się komfortowo w swoim stroju.

Czy kostium karnawałowy to dobry wybór na Andrzejki?

Tak, zwłaszcza w przypadku prywatnej imprezy.

Czy na bal takiego typu można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa?

Bez wątpienia! To przede wszystkim okazja do zabawy, dlatego nie warto się zbyt mocno ograniczać w kwestii stroju.

Jak się ubrać na Andrzejki: Podsumowanie

Andrzejki to świetna okazja, by przejść się dobrej zabawy w klimatycznej atmosferze. Ważne, żeby ubrać się odpowiednio na tę okazję, ale też nie stosować zbyt ścisłych zasad. Dlatego warto postawić na wygodne stroje, ale też i odrobinę szaleństwa. Ważne, aby w swoim stroju czuć się komfortowo – wtedy reszta zrobi się sama. Miłej zabawy!