Jak się ubrać do kriokomory? – Poradnik

Jak się ubrać do kriokomory? – Poradnik krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, jak powinieneś się ubrać, aby bezpiecznie przejść przez sesję kriokomory, ten poradnik jest dla Ciebie! W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku, jakie ubrania powinieneś wybrać, aby osiągnąć pełen komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania kriokomory.

Polecamy:

https://www.extragroomer.pl/

Wstęp do kriokomory

Kriokomora to metoda terapeutyczna, której celem jest przyspieszenie regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym czy też chorobie. Terapia polega na poddaniu ciała bardzo niskiej temperaturze (nawet -160 stopni Celsjusza) przez około 3 minuty. W takim przypadku bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tak drastycznej zmiany temperatury.

Jak przygotować się do sesji w kriokomorze?

Przed przystąpieniem do terapii kriokomorowej należy zadbać o kilka ważnych kwestii:

  • W dniu terapii unikaj alkoholu i kofeiny, ponieważ obniżają one zdolność organizmu do generowania ciepła.
  • Przed terapią warto się poruszać lub rozgrzać w saunie, dzięki czemu organizm „odkryje” swoje naturalne mechanizmy termoregulacji.
  • Ważne, aby przed terapią dobrze się wyspać, ponieważ dokładnie ta regeneracja jest jednym z celów terapii.

Jakie ubrania wybrać na terapię w kriokomorze?

Odpowiedni wybór ubrań wcale nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Przed przystąpieniem do sesji terapeutycznej kryokomora prosi pacjentów, aby ubrali ręcznik, chustę na uszy, kryzą i rękawiczki ochronne. Oto kilka wskazówek, jakie ubrania warto wybrać:

Ręcznik

Wybierz swój ulubiony miękki ręcznik, który owiniesz wokół talii. Ręcznik ma za zadanie ochłodzić skórę po wyjściu z kriokomory, a także chronić genitalia.

Rękawiczki

Dodatkowe rękawiczki ochronne, nakładane przed wprowadzeniem do kriokomory, zabezpieczają skórę przed poparzeniem w kontakcie z chłodzącym α-azotem. Rękawiczki warto dobrze dopasować, aby nie przeszkadzały w ruchach.

Kryza

Kryza to nakładana na szyję okrągła osłonka, która chroni przed przenikaniem chłodu do dróg oddechowych. Wybierz kryzę wykonaną z materiału nieprzewiewnego, aby zamknąć dostęp powietrza do płuc i zapobiec przeziębieniu.

  Tusz do drukarki HP 704 - tak niewiele, a tak dużo

Buty i skarpetki

Podłoże w kriokomorze jest śliskie, dlatego warto wybrać obuwie z antypoślizgowymi podeszwami. Obuwie w kriokomorze powinno być suche i wygodne, aby nie przeszkadzało w ruchach. Warto również dobrać odpowiednie skarpetki – najlepiej grube z wysokim zapiętkiem, takie jak na zimę.

Rękawiczki nie są na odchodnym – jakie warto wybrać?

Przy wyborze rękawiczek szczególnie ważna jest ich jakość i właściwości ochronne. Najlepiej, aby były wykonane z materiałów syntetycznych, które nie chłoną wilgoci. Dzięki temu skóra dłoni pozostanie sucha, a odpowiedni rozmiar i kształt umożliwią swobodę ruchów i nie będą przeszkadzać w trzymaniu przedmiotów.

Czy warto korzystać z domowych sposobów?

Nie warto ryzykować i stosować tzw. „domowych sposobów” na ochronę przed zbyt niską temperaturą. Osłanianie się folią aluminiową czy wacikiem z olejem to tylko mity. Wiele osób, które próbowały takich metod, notowało problemy ze skórą i oczywiście żadna z metod nie zabezpiecza dróg oddechowych.

Podsumowanie – jak się ubrać do kriokomory?

Jak widzisz, odpowiedni strój jest bardzo ważny podczas terapii w kriokomorze i nie warto ryzykować przeprowadzając ją bez odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać o ręczniku nałożonym na biodra, dodatkowych rękawiczkach, nieprzewiewnej krysie na szyję oraz obuwiu z antypoślizgowymi podeszwami. Pamiętaj też, aby zawsze słuchać instrukcji pracowników kriokomory i nie stosować niezweryfikowanych metod ochrony przed niską temperaturą. Cieszmy się bezpieczną terapią kriokomorową, która przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.