You are here: Home > Bez kategorii > Przygotowanie kąpieli dla niemowląt

Przygotowanie kąpieli dla niemowląt

Każda kąpiel noworodka powinna zostać jak najlepiej przygotowana. Dzieje się tak dlatego, że maleńkie dzieci na długo zapamiętuje pierwsze wrażenia, jakich doznały podczas kąpieli, a więc nieudana kąpiel może sprawić, że będą one przez wiele lat bały się wody. Poza tym pomieszczenie, w którym będzie kąpany noworodek powinno być bardzo ciepłe, a dzięki temu maleńkie dziecko na pewno się nie przeziębi.

Jest to bardzo ważne, ponieważ noworodek nie posiada jeszcze odpowiedniej odporności i mógłby naprawdę bardzo poważnie się przeziębić, gdy został wykąpany w zbyt chłodnym pomieszczeniu. Jednak z drugiej strony woda, w której taki noworodek będzie kąpany powinna być bardzo ciepła, ale jednocześnie nie za gorąca, aby noworodek, nie został zbytnio przegrzany, ponieważ to również może bardzo źle odbić się na jego zdrowi. Dlatego każdy rodzic przygotowujący kąpiel dla noworodka musi ją przygotować z odpowiednim zaangażowaniem.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że każda kąpiel noworodka (http://emolium.pl/szkola_pielegnacji/kapiel_niemowlat.aspx) musi odbywać się przy wykorzystaniu bardzo odpowiednich środków do pielęgnacji ciała noworodka. Takie środki powinny być bardzo delikatne i posiadać odpowiednie środki myjące, a jednocześnie pozostawać bardzo przyjemne dla samego noworodka. Dzięki temu dziecko będzie kojarzyło kąpiel z czymś naprawdę przyjemnym i będzie ono chętnie poddawało się kolejnym zabiegom kosmetycznym. Jeżeli natomiast podczas kąpieli noworodka wydarzy się coś nieprzyjemnego, to można mieć pewność, że dziecko będzie bało się kolejnej kąpieli.

Comments are closed.