Jak dobrać krawat do koszuli i garnituru

Cześć, jestem stylistą i chciałbym podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi doboru odpowiedniego krawata do koszuli i garnituru. Musisz pamiętać, że odpowiednio dobrany dodatek potrafi całkowicie odmienić Twoją stylizację i sprawić, że będziesz prezentował się elegancko i stylowo. Zapraszam do lektury!

Jak dobrać krawat do koszuli i garnituru

1. Dobór krawata do koszuli

Podstawową zasadą jest dopasowanie koloru krawata do koloru koszuli. Jeśli masz koszulę w stonowanym kolorze, śmiało możesz sięgnąć po krawat w bardziej wyrazistym odcieniu. Natomiast jeśli Twoja koszula ma intensywny kolor, lepiej postawić na krawat w stonowanej tonacji.

2. Długość i szerokość krawata

Krawat powinien sięgać do pasa lub lekko za niego, nie powinien być zbyt krótki ani zbyt długi. Co do szerokości, warto dostosować ją do szerokości kołnierzyka koszuli – im szerszy kołnierzyk, tym szerszy krawat.

3. Wzory i tekstury

Kiedy dobierasz wzór krawata do koszuli, pamiętaj, aby unikać nadmiaru wzorów – jeśli masz koszulę w paski, postaw na gładki krawat. Natomiast jeśli koszula jest gładka, możesz śmiało wybrać krawat w paski lub w kratkę. Ważne jest też dobranie odpowiedniej tekstury – jeśli masz koszulę z bawełny, możesz wybrać krawat z jedwabiu.

Jak dobrać krawat do koszuli i garnituru

4. Kolor krawata a kolor garnituru

Kiedy dobierasz krawat do garnituru, ważne jest, aby uwzględniać kolorystykę obu elementów. Jeśli masz granatowy garnitur, krawat w odcieniach granatu, czerwieni, zieleni lub żółci będzie idealnym wyborem. Natomiast do szarego garnituru pasować będą krawaty w odcieniach szarości, granatu, brązu czy różu.

5. Elegancja a codzienność

Jeśli stylizacja ma być elegancka, zdecyduj się na krawat jedwabny lub wełniany. Natomiast do bardziej casualowych stylizacji świetnie sprawdzą się krawaty z dzianiny lub w kratkę. Pamiętaj, że odpowiedni krawat potrafi dodać klasy i szyku każdej stylizacji.

  Czy pod koszulę zakłada się podkoszulek? - Informacje i wskazówki

Podsumowanie

Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogły Ci lepiej zrozumieć, jak dobrać krawat do koszuli i garnituru. Pamiętaj, aby dopasowywać kolory, wzory i tekstury, dbając o harmonię całej stylizacji. Odpowiednio dobrany krawat potrafi sprawić, że Twoja stylizacja nabierze elegancji i szyku. Powodzenia!