Jak dobrać spodnie jeansowe do figury

Cześć! Jestem stylistką i chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami dotyczącymi doboru idealnych spodni jeansowych do Twojej figury. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać spodnie jeansowe do figury, to dobrze trafiłaś. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci wybrać spodnie, które podkreślą atuty Twojej sylwetki.

Jak dobrać spodnie jeansowe do figury kobiety

Prostokątna figura

Jeśli masz prostokątną sylwetkę, czyli ramiona i biodra mają zbliżoną szerokość, dobrym wyborem będą spodnie o regularnym kroju lub z lekkim rozszerzeniem u dołu. Unikaj zbyt obcisłych modeli, ponieważ mogą one dodatkowo zatuszować kształt Twojej figury.

Klepsydra

Jeśli Twoja figura przypomina klepsydrę, czyli masz wyraźnie zaznaczone talię, dobierz spodnie o wysokim stanie, które podkreślą tę część ciała. Optymalnym wyborem będą spodnie o kroju rurki lub z lekkim rozszerzeniem w okolicy łydek.

Okrągła figura

Jeśli Twoja sylwetka jest bardziej okrągła, unikaj spodni o niskim stanie, ponieważ mogą one powodować nieestetyczne „spływanie” tkanki tłuszczowej. Postaw na modele o średnim lub wysokim stanie, które będą dobrze podpierać brzuch.

Jak dobrać spodnie jeansowe do figury mężczyzny

Kształt litery „V”

Jeśli jesteś mężczyzną o sylwetce w kształcie litery „V” – czyli ramiona są szersze od bioder, warto postawić na spodnie o regularnym kroju. Unikaj zbyt obcisłych modeli, które mogą podkreślać nadmiernie różnicę między ramionami a biodrami.

Kształt „prosty”

Dla mężczyzn o sylwetce o kształcie „prostym” – czyli ramiona i biodra mają zbliżoną szerokość, idealnym rozwiązaniem będą spodnie o lekkim rozszerzeniu u dołu. Taki krój doda proporcji Twojej sylwetce.

Kształt litery „O”

Jeśli Twoja sylwetka przypomina literę „O”, czyli jest bardziej okrągła, postaw na spodnie o lekkim rozszerzeniu u dołu. Unikaj zbyt obcisłych modeli, które mogą dodatkowo podkreślać okrągłość talii.

Podsumowanie

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby skutecznie dobrać spodnie jeansowe do swojej figury. Miej na uwadze swoje proporcje i wybieraj modele, które najlepiej je podkreślą. Pamiętaj, że wybór odpowiednich spodni może znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Teraz, gdy wiesz jak dobrać spodnie jeansowe do figury, możesz śmiało rozpocząć poszukiwania idealnego modelu!

  Jakie Buty Do Spodni w Kant - Praktyczny Poradnik Stylu