Zdjęcie do CV jak się ubrać? Najlepsze porady na dobry wizerunek

Szukasz pracy i potrzebujesz zdjęcia do CV, lecz nie wiesz jak się ubrać? To właściwy artykuł dla Ciebie! Zdobędziesz tu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tego tematu, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twój wizerunek na zdjęciu jest odpowiedni. Czas na przeczytanie porad i ciekawostek na temat ubioru na zdjęcie do CV.

Przygotowanie do zdjęcia

Wybierz odpowiedni strój

Zdjęcie do CV powinno być wykonane w formalnym stylu, a zatem dobór stroju jest kluczowy. Dokładne określenie dress codu firmowego, do której składasz aplikację, z pewnością pomoże Ci w uniknięciu wpadki. Tutaj kilka podstawowych porad:

Polecamy:

wystroje wnętrz
  • Unikaj krzykliwych kolorów, postaw na stonowane – czarny, granatowy, szary, biel
  • Wybierz eleganckie ubranie, np. koszulę, marynarkę, spodnie, spódnicę
  • Stroje z elementami zdobniczymi, czyli np. falbanki, cekiny, koronki, są całkowicie niedozwolone
  • Ubrania powinny być czyste, wyprasowane i nie posiadać żadnych dziur czy plam

Odpowiedni dobór dodatków

Nieocenionym elementem stylizacji są dodatki. Poniżej kilka przykładów, które pomogą Ci w doborze odpowiednich akcesoriów na zdjęcie do cv:

  • Wybierz niewielką biżuterię – np. elegancki zegarek, cienką bransoletkę, kolczyki wkładane w uszy.
  • Zdecyduj się na klasyczne okulary, jeśli ich potrzebujesz – rzucające się w oczy oprawki zdecydowanie możesz pominąć.
  • Zwróć uwagę na ozdobne elementy ubioru (zapięcia, guziki, wstawki), które powinny być jednolite i nie stanowić przeszkody dla spójnej wizualnie całości.

Zdjęcie do CV jak się ubrać – faq

Ile czasu zajmuje przygotowanie się do zdjęcia?

Zdecydowanie zbyt wiele osób kojarzy przygotowania do zdjęcia wyłącznie z doborem stroju. Warto jednak pamiętać, że w kolejności ważności wizażu i stylizacji do zdjęcia winien Cię przygotować makijaż, pielęgnacja włosów oraz skóry twarzy, a także dobór dodatków. Zwróć uwagę, by pozostać świeżą, wypoczętą oraz zaprezentować się z najlepszej strony.

  Wątroba to narząd, o którym warto wiedzieć wszystko

Jakie ubranie nie powinno znaleźć się na zdjęciu do CV?

Zdecydowanie unikaj krzykliwych lub uwodzicielskich kreacji, jeśli nie powinno to stanowić reklamy swojego wizerunku. Zabronione są ubrania z objawami zużycia i plamami. Na zdjęciu nie powinny się też pojawić ubrania codzienne, takie jak koszulki z napisami, bluzy dresowe ani też spodnie sportowe.

Czy krawat jest konieczny?

Osoby, które ubierają się zgodnie z pewnymi konwenansami, z pewnością na odwrocie ręki zliczają paskudne krawaty i ostrzegają przed podejściem niczym „wysłanym na szubienicę”. W dzisiejszych czasach krawat w fotografii do CV nie jest już zdecydowanie wymagany, a więc nie musisz obawiać się, że strój bez krawata odstraszy rekrutera.

Podsumowanie

Wybierając strój na zdjęcie do CV, pamiętaj, żeby nie rezygnować z formalnego stylu. Ubieraj się w eleganckie, niekrzykliwe kolory i sprawdź, jaki dress code obowiązuje w firmie, w której aplikujesz. Pamiętaj, żeby wyglądać schludnie, a zdobycie samej pracy z pewnością zostawi w tyle dylematy związane z „zdjęcie do CV jak się ubrać”. Powodzenia w zdobywaniu wymarzonej posady!