Jak ubrać się na pogrzebie w lato?

Jak ubrać się na pogrzebie w lato?

Nie ma nic gorszego niż zastanawianie się nad ubiorem na pogrzebie, zwłaszcza wtedy, gdy ma miejsce latem, kiedy temperatura wzrasta. Nie chcemy przecież krępować się w ciężkich ciuchach i zgrzewać w gorącym słońcu. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób możesz wybrać eleganckie i wygodne ubrania na pogrzeb w lecie.

Oprócz koloru, zwróć uwagę na tkaninę

Jak wszystkim wiadomo, na pogrzebie należy ubierać się w smutne kolory, takie jak czerń, granatowy czy szary. Oprócz koloru, warto jednak zwrócić uwagę na tkaninę, z której wykonane są nasze ubrania. W lecie zdecydowanie powinniśmy stawiać na lekkie i przewiewne materiały, takie jak bawełna czy len. Unikajmy ciężkich tkanin, takich jak wełna czy poliester, które tylko utrudnią nam oddychanie i zwiększą dyskomfort cieplny.

Wybierz elegancką sukienkę lub spódnice

Jednym z najbardziej eleganckich i kobiecych ubrań na pogrzeb są sukienki. W lecie warto zdecydować się na sukienki o luźniejszym kroju, wykonane z lekkiej tkaniny. Są one nie tylko wygodne, ale również eleganckie i pasujące do okoliczności. Bardzo dobrą alternatywą dla sukienek są spódnice. Dobierzmy je do eleganckiej bluzki w stonowanym kolorze, dzięki czemu uzyskamy bardzo elegancki efekt.

Unikaj krótkich spódnic i sukienek

W przypadku wyboru sukienek i spódnic na pogrzeb, ważne jest również ich długość. Unikajmy krótkich spódnic i sukienek, które są zbyt wyzywające i nieodpowiednie w tym kontekście. Postawmy na długość, przynajmniej do kolan. Nie tylko są bardziej eleganckie, ale również pozwalają nam czuć się bardziej komfortowo i swobodnie.

Wybierz eleganckie buty z niskim obcasem

Na pogrzeb warto założyć eleganckie buty na niskim obcasie. Nie tylko są one wygodne, ale również pasujące do okoliczności. Wybierajmy buty w neutralnym kolorze, takim jak czarny czy brązowy. Unikajmy butów z otwartymi palcami, sandałów czy trampek. Są one zbyt swobodne i nieodpowiednie na pogrzeb. Pamiętajmy, że buty są bardzo ważnym elementem naszego stroju, więc warto poświęcić im więcej uwagi.

  Jak ubrać się na dyskotekę szkolną?

Kiedyś panowała inna moda

Może się wydawać, że wymagania odnośnie ubioru na pogrzeb są stosunkowo nowe i dotyczą tylko naszych czasów. Nic bardziej mylnego! Już w XIX wieku panowały określone zasady, które obowiązywały na pogrzebach. Wówczas panowała moda na długie, czarne płaszcze z długimi rękawami, kapelusze oraz welurowe rękawiczki. Chociaż dziś tego typu stroje są już nieco przesadzone, warto wiedzieć, że niegdyś panował na to inny sposób. Czegoś takiego na pewno już dzisiaj na pogrzebie nie zobaczymy.

Nie przesadzaj z biżuterią

Biżuteria jest ważnym elementem stroju, którym możemy urozmaicić nasz wygląd. Na pogrzebie jednak radzimy ograniczyć jej ilość. Zdecydujmy się na delikatne i subtelne kolczyki, bransoletki czy łańcuszki, które nie zdominują naszego stroju. Na pogrzebie liczy się przede wszystkim skromność i szacunek dla zmarłego, więc warto ograniczyć wszystko, co przykuwa zbyt dużą uwagę.

Pogrzeb w lecie – faqs

  • Jakie kolory są odpowiednie na pogrzeb w lecie?
  • Na pogrzebie w lecie powinniśmy ubierać się w smutne, stonowane kolory, takie jak czerń, granatowy czy szary.

  • Jaki materiał wybrać na ubrania na pogrzeb w lecie?
  • W lecie warto zdecydować się na lekkie i przewiewne tkaniny, takie jak bawełna czy len.

  • Jakie buty wybrać na pogrzeb w lecie?
  • Wybierzmy buty na niskim obcasie, w stonowanym kolorze, np. czarnym czy brązowym. Unikajmy butów z otwartymi palcami, sandałów czy trampek.

Podsumowanie

Wybierając strój na pogrzeb w lecie, pamiętajmy, że powinien on być nie tylko elegancki i szanujący ostatnie pożegnanie zmarłego, ale również przede wszystkim wygodny. Postawmy na lekkie tkaniny, delikatne kolory oraz buty na niskim obcasie. Zadbajmy o to, aby nasz strój był sklasyfikowany jako wygoda i szacunek dla zmarłego i nie budził zainteresowania gości na pogrzebie.

  Płytki wielkoformatowe - wielki format komfortu