Jak się ubrać zgodnie z figurą gruszki? – Z naszą pomocą na pewno ci się uda!

Jak się ubrać zgodnie z figurą gruszki?

Wstęp

Ciężko nie mieć wątpliwości, kiedy trzeba wybierać między wszystkimi dostępnymi w sklepie fasonami ubrań. Szczególnie, jeśli masz figurę gruszki – która jest bardzo popularna wśród kobiet. Na szczęście, dzięki kilku prostym zasadom i naszym pomysłom dotyczącym stylizacji ubrań, będziesz wiedziała, co wybrać i jak się ubrać tak, aby podkreślić swoje atuty!

Czym jest figura gruszki?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co oznacza figura gruszki. Jest to kształt sylwetki, w którym dolna część ciała (ramiona i górna część brzucha) jest węższa, natomiast biodra są szersze i bardziej zaokrąglone. Ta figura jest bardzo kobieca, ale może czasami wydawać się trudna do stylizacji.

1. Podkreśl swoją górną część ciała

Jednym z najważniejszych zasad dla kobiet o figurze gruszki jest podkreślenie ich górnej części ciała. Można to zrobić poprzez wybieranie eleganckich bluzek lub koszul, które mają nietypowe fasony. Na przykład, wskazane są modele z prześwitami, falistymi rękawami lub z dodatkami na kołnierzyku.

2. Unikaj ubrań na gumkę

Kluczem do udanej stylizacji figury gruszki jest optyczne zbalansowanie jej kształtu. Dlatego należy unikać ubrań na gumkę, ponieważ podkreślają one jedynie szerokie biodra. Lepiej postawić na ubrania zwykłych krojów, ale wyróżniające się ciekawymi fasonami lub nadrukami.

3. Stawiaj na wzory

Jeżeli chcesz złamać monotonię jednolitych ubrań, musisz zaszaleć z wzorami. W tym wypadku wszystko jest dozwolone i każdy kawałek garderoby zawierający printy lub wzory na pewno ożywi twoją figurę.

4. Unikaj stosowania nadmiernych akcentów na dolnej części ciała

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku figury gruszki, szerokie biodra są jej atutem, ale jednocześnie ciężko zbalansować sylwetkę. Dlatego należy unikać zakładania dodatków lub akcentów na dolnej części ciała, takich jak duże kieszenie na udach, spodnie z dużym krokiem, itd. Najlepszym wyborem będą jednolite spodnie z prostym krojem lub spódnice A-linii, które zniwelują różnicę między środkową a dolną częścią ciała.

  Jak ubrać się w 16 stopniach zapewniających styl i wygodę

5. Używaj dodatków, aby odwrócić uwagę od szerokich bioder

Jeśli chcesz odwrócić uwagę od swoich szerokich bioder, wybierz dodatki, które przyciągają oko i są umiejscowione na górnej części ciała. To mogą być m.in. duże kolczyki, modna biżuteria, itp. Warto też zwrócić uwagę na torebki lub paski w jasnych kolorach, które na pewno przyciągną uwagę.

Faqs

1. Czy muszę ukryć swoje biodra?

Absolutnie nie, figury gruszki to jeden z największych atutów sylwetki kobiecej! Warto jedynie dążyć do uzyskania równowagi między górną a dolną częścią ciała. Możesz robić to poprzez ubieranie eleganckiej i kreatywnej górnej części ciała oraz dobór krojów ubrań na dolnej części ciała, które są bardziej wyrównane.

2. Czy mogę nosić pochwycone sukienki, jeśli mam figurę gruszki?

Oczywiście! Sukienki typu pochwycony fason są świetnym wyborem, jeśli chcesz podkreślić swoje zalety i ukryć niedoskonałości swojej sylwetki. Pamiętaj tylko, aby wziąć pod uwagę nasze wcześniejsze rady i staraj się wybierać te kreacje, które optycznie wydłużą twoją sylwetkę.

Podsumowanie

Zdanie sobie sprawy, jak wyeksponować atuty swojej figury gruszki, jest kluczowym elementem udanej stylizacji. Należy pozwolić sobie na eksperymentowanie z fasonami i wzorami – są one dedykowane do różnych rodzajów sylwetek, w tym również gruszki. Pamietajmy, że figury gruszki są piękne takie, jakie są, a naszym celem jest jedynie wyeksponowanie ich atutów.