Jak się ubrać na Wigilię w domu – Praktyczne wskazówkiJak się ubrać na Wigilię w domu – Praktyczne wskazówki

Wigilia to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. To okazja do spędzenia czasu z najbliższymi, składania sobie życzeń i oczywiście, wspólnego spożywania wigilijnej wieczerzy. Jednak przed tym wszystkim, warto zastanowić się nad tym, jak się ubrać na Wigilię w domu. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci wybrać odpowiedni strój.

Jak się ubrać na Wigilię w domu? Pamiętaj o klimacie

Pierwszą rzeczą o jakiej powinniśmy pamiętać, jest właściwy klimat. Wigilia to przede wszystkim czas spokoju, zgody i refleksji. Dlatego też, lepiej zrezygnować z nadmiernie krzykliwych wzorów i jaskrawych kolorów. Takie ubrania mogą nadmiernie rozpraszać uwagę innych uczestników wieczerzy. Lepiej postawić na stonowane kolory, takie jak czerń, biel, szarości czy granaty.

Panowie, postawcie na elegancki garnitur

Jeśli jesteś mężczyzną, to powinieneś wiedzieć, że najodpowiedniejszym strojem na Wigilię w domu jest elegancki garnitur. W zależności od preferencji, można postawić na klasyczną, czarną marynarkę w zestawieniu z białą koszulą i granatowymi spodniami. Natomiast w przypadku, gdy przyjęcie odbywa się w nieformalnej atmosferze, można zrezygnować z krawata i nosić sweter z golfem.

Panie, połączcie elegancję z wygodą

Jeśli jesteś kobietą, to wybierając strój na Wigilię w domu, warto połączyć elegancję z wygodą. Dlatego wybierając sukienkę, warto pamiętać, żeby była ona jednocześnie wygodna i nie krępowała ruchów podczas siedzenia przy stole. Klasyczna, granatowa sukienka w połączeniu z naturalnymi rajstopami i czarnymi szpilkami to idealny wybór na ten wieczór. Natomiast, jeśli nie przepadasz za sukienkami, warto postawić na eleganckie spodnie w połączeniu z dziewczęcą bluzką.

Zasady dobrego smaku

Wigilia to też czas, kiedy powinniśmy pamiętać o zasadach dobrego smaku. Oto kilka zasad, na które warto zwrócić uwagę:

  • Nie zabieraj ze sobą żadnych zwierząt, zwłaszcza psów czy kotów
  • Nie pal papierosów i nie używaj żadnych innych substancji odurzających
  • Nie przynoś ze sobą żadnych prezentów dla innych uczestników wieczerzy, chyba że wcześniej o to zostaniesz poproszony
  • Przywitaj się z każdym z uczestników, pamiętając przy tym o szacunku do nich
  • Staraj się unikać kłótni i kontrowersyjnych tematów podczas wieczerzy
  Modnie nie zawsze oznacza ładnie

FAQs

Jakie buty powinnam założyć na Wigilię w domu?

Buty, które wybierzesz na Wigilię w domu zależą przede wszystkim od rodzaju sukienki, którą wybierzesz. Jeśli wybierzesz zimową sukienkę, warto wybrać wygodne buty na niższych obcasach. Jeśli zaś postawisz na długą sukienkę, warto zdecydować się na buty na obcasie.

Czy mogę włożyć kurtkę na Wigilię w domu?

Tak, możesz włożyć kurtkę na Wigilię w domu, ale pamiętaj, że powinna ona być odpowiednio dobrane do reszty stroju. Zadbaj o to, aby była ona wykonana z takiego samego materiału jak twoja sukienka i aby była w stonowanej kolorystyce.

Jakie akcesoria pasować będą do mojego stroju na Wigilię w domu?

Do stroju na Wigilię w domu pasować będą eleganckie kolczyki i bransoletki wykonane z białego lub żółtego złota. W przypadku mężczyzn, można postawić na klasyczną zegarki lub eleganckie krawaty w kolorze granatu.

Podsumowanie

Wybierając strój na Wigilię w domu, warto pamiętać o kilku rzeczach. Należy kierować się wygodą, ale również nie zapominać o zasadach dobrego smaku. Starajmy się też całkowicie zrezygnować z nadmiernie krzykliwych ubrań i jaskrawych kolorów. Garnitur jest idealnym wyborem dla mężczyzn, natomiast kobiety mogą zdecydować się na sukienki lub spodnie w połączeniu z bluzkami. Pamiętajmy, że Wigilia to czas refleksji, smaku i elegancji, a odpowiednio dobrane ubrania pomogą nam w pełni docenić wyjątkowy charakter tej uroczystości.