Jak się ubrać na piknik firmowy

Lato często kojarzy się z radosnymi piknikami, również tymi organizowanymi przez firmę. Jak się ubrać na piknik firmowy, aby wyglądać odpowiednio, a jednocześnie nie przesadzić z elegancją? W tym artykule podpowiemy, jak dobrać strój na takie wydarzenie.

Styl casualowy

Piknik to przede wszystkim luźne spotkanie na świeżym powietrzu. Proponowany strój zależy przede wszystkim od jego charakteru. Dla większości pikników firmowych wystarczy odpowiednio dobrany casualowy strój. Z jakimi rzeczami należy się zabrać w drogę na piknik firmowy? Oto kilka przykładów:

Spodnie

Na pikniku warto zrezygnować z eleganckich, biznesowych spodni. O wiele lepszym wyborem są jeansy lub chinosy z delikatnego materiału.

Koszulka

Przyjemną alternatywą dla koszuli jest bawełniana koszulka. Sprawdzą się modele z krótkim lub długim rękawem. Jakość materiału i fason powinny być adekwatne do miejsca spotkania.

Buty

Wygodne buty to podstawa. Idealne będą trampki lub sportowe buty. Pamiętajmy, aby nie wybierać starych i zniszczonych butów – nie zawsze jest to odpowiedni moment na wyszukane trendy.

Akcesoria

Na piknik dobrze wziąć ze sobą lekką kurtkę lub bluzę z długimi rękawami w przypadku chłodniejszej pogody. Kapelusz lub czapka chroniąca przed słońcem z pewnością przydadzą się podczas upalnego dnia.

Jakie ubrania trzeba unikać?

Jeśli jest wątpliwość, który strój będzie pasował na piknik firmowy, lepiej jest postawić na ubrania casualowe. Na pewno należy unikać eleganckich garniturów, koszul z mankietami czy obuwia w stylu business. Unikajmy także wkładanych w spodnie koszul i długich spodni na wystawionym zameczku – nie są one odpowiednie w takiej sytuacji.

Czas i miejsce pikniku

W przypadku wyjazdów poza miasto i pikników z wędrowaniem po lesie, należy wybrać odporne na warunki atmosferyczne, wygodne obuwie i odzież o ochronie przeciwsłonecznej. W tym wypadku warto postawić na koszulki z krótkim rękawem, w przeciwieństwie do garniturów.

  Przygotowanie kąpieli dla niemowląt

Czasami elegancja jest mile widziana

Oprócz pikników spotykamy się na bankietach lub uroczystościach firmowych, na których nie ma już mowy o ubiorze casualowym. W takim wypadku powinniśmy wybierać eleganckie, klasyczne ubrania, jak marynarki i garnitury. W przypadku kobiet najlepiej postawić na zwiewne sukienki midi.

Czy na pikniku można nosić krótkie spodenki?

Niestety, nie. Krótkie spodenki to nieodpowiedni element garderoby na pikniku firmowym. Taki strój nadaje się jedynie na plażę lub eventy kojarzące się z wakacjami. Lepiej postawić na długie spodnie, chinosy lub jeansy.

Czy na pikniku trzeba mieć wypolerowane buty?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Piknik firmowy raczej nie jest miejscem, gdzie liczy się perfekcyjny styl. Oczywiście buty powinny być czyste i przede wszystkim wygodne.

Podsumowanie

Na pikniku firmowym przede wszystkim liczy się wygoda i swoboda ruchów. Luźne i casualowe zestawy ubrań sprawdzą się najlepiej. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na rodzaj wydarzenia, miejsce i porę dnia. Na pikniku unikajmy zbytniej formalności, ale także przesady z ubiorem. Zachowajmy naturalność i dostosujmy strój do okoliczności.