Jak pozbyć się sierści z ubrań – Poradnik krok po kroku

Każdy kto ma zwierzę domowe wie, że sierść zawsze jest wszędzie, zwłaszcza na ubraniach. Warto wiedzieć jak pozbyć się sierści z ubrań, ponieważ sierść może być trudna do usunięcia, szczególnie z materiałów takich jak wełna czy polar. W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci pozbyć się sierści z ubrań.

Jak pozbyć się sierści z ubrań – Krok po kroku

Kroki przed praniem ubrań

Przed praniem ubrań warto zastosować kilka trików, które pomogą zebrać sierść z powierzchni materiału:

Polecamy:

http://www.gospodyni24.pl/frezja-i-jej-tajemniczy-zapach/
 1. Użyj wałka do sierści
 2. Wałek do sierści to specjalne narzędzie, które pozwala na usunięcie sierści z powierzchni tkanin. Wystarczy przesuwać wałkiem po ubraniach, a sierść będzie się zbierać w specjalnym pojemniku na końcu urządzenia.

 3. Zastosuj taśmę klejącą
 4. Możesz też użyć zwykłej taśmy klejącej, którą przykleisz do ubrania i następnie odkleisz, a przyklejone sierści zostaną usunięte z tkaniny.

 5. Stosuj specjalne rękawiczki
 6. Specjalne rękawiczki do usuwania sierści pozwalają na zbieranie sierści z ubrań. Włókna materiału bardzo łatwo się przylgną do rękawiczek, dzięki czemu pozostanie na nich mniej sierści z ubrań.

Kroki podczas prania ubrań

Podczas prania ubrań warto użyć kilku trików, które pomogą zebrać sierść z materiałów:

 1. Dodaj ocet
 2. Do prania warto dodać ocet, który pomoże zmiękczyć sierść i ułatwi jej usunięcie. Wystarczy dodać 1/4 szklanki octu do prania.

 3. Użyj suszarki do ubrań
 4. Możesz też skorzystać z suszarki do ubrań, która pomaga w usuwaniu sierści z tkaniny. Wystarczy włożyć ubrania do suszarki i po kilku minutach wyciągnąć je, by zebrać z nich sierść.

 5. Stosuj płyny do płukania
 6. Płyny do płukania tkanin również pomagają w usuwaniu sierści z ubrań. Wystarczy dodać płyn do ostatniego cyklu prania, a sierść zostanie łatwiej usunięta z tkaniny.

FAQs

Jakie ubrania są najbardziej narażone na sierść?

Zazwyczaj ubrania wykonane z materiałów takich jak wełna, polar czy flausz są najbardziej narażone na zbieranie sierści z powierzchni. Jednak każde ubranie, nawet z syntetycznych materiałów, może zbierać sierść.

  Świat w nowej odsłonie

Czy można usunąć sierść z zamszu?

Usuwanie sierści z zamszu może być trudne, ponieważ włókna materialu bardzo łatwo się brudzą. Można jednak spróbować użyć gumkowego skrobaka lub specjalności klejących, by usunąć zbieraną sierść.

Czy można usunąć sierść z futra?

Usuwanie sierści z futra może być trudne, ponieważ materiał jest delikatny i wymaga specjalnej pielęgnacji. Można spróbować użyć wałka do zbierania sierści lub specjalnego grzebienia, dostępnego w sklepach zoologicznych.

Podsumowanie

Jak pozbyć się sierści z ubrań? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza właścicieli zwierząt domowych. Najlepsze sposoby to stosowanie specjalnych narzędzi, takich jak wałek do sierści, taśma klejąca czy rękawiczki. Warto też użyć płynów do płukania lub dodatków do prania, takich jak ocet, które pomagają usunąć sierść z tkaniny. Pamiętaj, że regularne usuwanie sierści z ubrań może przedłużyć ich żywotność i poprawić ich wygląd.