Laboratorium w Poznaniu – poradnik dla pacjenta

Laboratorium w PoznaniuW każdym wieku morfologia – morfologia krwi – jest najczęściej przepisywana przez lekarzy rodzinnych i pediatrów wśród badań krwi. Dzieje się tak dlatego, że przedstawia rodzaj zdjęcia stanu zdrowia pacjenta. Ale czym dokładnie jest analiza krwi? I jak wygląda badanie krwi w laboratorium w Poznaniu? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

 

Badania krwi w Poznaniu – wszystko, co należy o nich wiedzieć

Krwinki czerwone, krwinki białe i płytki krwi – razem komórki te informują nas, czy pacjent ma np. trwającą infekcję, czy ma anemię, czy ma problem z krzepliwością krwi, czy jest nosicielem jakiejś krwi lub choroby szpiku kostnego. Badania krwi wykonuje się również wtedy, gdy podejrzewamy u dzieci alergię pokarmową.

Badania krwi w Poznaniu mogą zostać uprzednio zlecone przez innego lekarza lub jak w przypadku dzieci, przez pediatrę. Badania te są także pierwszymi badaniami jakie wykonuje się w momencie, gdy podejrzewa się nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Badania laboratoryjne Poznań

Badanie krwi w Poznaniu – poznaj badanie bliżej, przewodnik dla pacjenta

Zlecając badania laboratoryjne, krew jest pierwszym czynnikiem poddanym analizie. Podczas wykonywania badania zawraca się uwagę na:

  • Hemoglobinę: jest głównym białkiem krwinek czerwonych (lub erytrocytów), zbudowanym głównie z żelaza, które również nadaje naszej krwi typowy rubinowy kolor. Hemoglobina jest produkowana przez szpik kostny i służy do transportu tlenu. Jej spadek może oznaczać anemię;
  • Czerwone krwinki: są to komórki zawierające hemoglobinę i przenoszące tlen w całym organizmie, w szczególności w płucach. Są też najliczniejszymi komórkami we krwi. Niewiele czerwonych krwinek wskazuje na różne problemy, w tym anemię, anemię hemolityczną, choroby i nowotwory krwi.
  • Płytki krwi: Jest ich niewiele, ale są bardzo ważne. W rzeczywistości są one używane do zapewnienia krzepnięcia krwi w przypadku urazu i zapobiegania poważnym krwawieniom nawet przy minimalnych urazach.
  • Białe krwinki: Nazywane również leukocytami, są komórkami układu odpornościowego, co oznacza, że ​​pomagają chronić organizm przed infekcjami.
  Jak się ubrać na urodziny w domu - poradnik dla każdej kobiety!

 

Badanie krwi w laboratorium w Poznaniu, takie jak pełna morfologia krwi, jest zwykle zlecane, jeśli dziecko ma określone objawy. Na przykład w przypadku słabego wzrostu i osłabienia, które wskazują na anemię, lub gdy na ciele pojawiają się siniaki bez wyjaśnienia. W przypadku podejrzenia infekcji, z wysoką gorączką lub atakiem alergicznym.