Problemy z nietrzymaniem moczu – diagnostyka

nietrzymaniem moczuGdy ktoś zauważa objawy nietrzymania moczu, przed postawieniem ostatecznej diagnozy powinien na spokojnie wyeliminować inne patologie. W tej kwestii nie można niczego się domyślać. Wszystko należy po prostu szczegółowo zbadać, bo tylko wtedy chory może powiedzieć na ten temat coś więcej. W związku z tym trzeba sprawdzić całą historię chorób, mając na myśli urazy głowy, szyi oraz pleców. Ponadto należy uwzględnić choroby w rodzinie i wyniki badania ogólnego.

W celu sprawdzenia co tak naprawdę dolega pacjentowi, lekarze zalecają wykonanie badania moczu, aby sprawdzić, czy przypadkiem problem nie tkwi w infekcji pęcherza. Ważne jest tu również badanie fizyczne, które może wykluczyć między innymi wypadanie narządów, guzy i przetoki. Osoba, która cierpi na tę dolegliwość powinna poddać się szczegółowym badaniom i jednocześnie skonsultować problem z dobrym lekarzem. Niekiedy chorobę można sprawnie i skutecznie wyleczyć, ale trzeba zastosować odpowiednie metody leczenia. Długotrwale lekceważony problem będzie prowadził do jeszcze gorszego stanu. W związku z tym jeżeli tylko pojawi się tego typu dolegliwość  powinno się skonsultować ją z lekarzem specjalistą. W niektórych przypadkach nie ma szans na wyleczenie się z tego. Dla tych osób poleca się bieliznę jednorazową w postaci wkładek, pampersów, czy majtek chłonnych.

Niestety inkontynencja to nic przyjemnego. To problem, który zdecydowanie utrudnia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Z kłopotliwym nietrzymaniem moczu borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.