Sernik na zimno czy na ciepło?

Co wybrać: sernik na zimno czy na ciepło? Wbrew pozorom zarówno na jedną słodycz, jak i na drugą musimy czekać. W pierwszym przypadku potrzeba czasu na to, żeby sernik zrobił się zimny, w drugim – żeby ostygł, kiedy go upieczemy. Wszystko więc tak naprawdę zależy od naszego gustu oraz od tego, na jakiego typu imprezę decydujemy się przygotować tego typu ciasto.

sernikPrzyjęło się bowiem, że serniki na zimno przygotowujemy raczej wtedy, kiedy uroczystość jest mniej tradycyjna, a jednocześnie również wykwintna bądź też wystawna. Kiedy zaś świętujemy coś bardziej tradycyjnego, na przykład czyjeś urodziny bądź też święta, wtedy przygotowujemy sernik na ciepło. Rzecz jasna wszystko zależy również od indywidualnych upodobań, niemniej jednak mniej więcej tak właśnie rzecz wygląda, gdy ją analizujemy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pierwszego i drugiego słodkiego dania? Sernik na zimno jest też doskonałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju wina. Zatem jeśli przygotowujemy przyjęcie, na którym znajdzie się ten trunek w postaci półsłodkiej, powinniśmy zastanowić się i skłonić ku przygotowaniu sernika bez pieczenia.

Jeżeli natomiast chcielibyśmy dać sernik jako doskonały dodatek do kawy bądź innego napoju ciepłego, takiego chociażby jak herbata, wtedy niezastąpiony jest sernik tradycyjny, upieczony. Oba smakują wyśmienicie z dodatkiem rodzynek oraz owoców, przede wszystkim brzoskwiń. Czasem też dodaje się do nich owoce kandyzowane albo garść orzechów – i tutaj również nie ma podziału, w obu typach sernika smakują one wybornie.

Jeśli nie czujesz się na siłach w zrobieniu własnego sernika zawsze możesz go zamówić w bardzo dobrej cukierni Asprod ze Szczecina
Szeroki wybór i fachowa obsługa na pewno ułatwią decyzję.